Paslanmaz Çelik Ürünler

Paslanmaz Çelik

Paslanmaz çelik günümüzde birçok imalatta tercih edilen çeliğin içine belirli oranlarda krom karıştırılarak elde edilen alaşım ürünüdür. Üretimde sağladığı pek çok avantajı nedeni ile paslanmaz çeliğe olan talep her geçen sene artış göstermektedir. Nora Paslanmaz Çelik firmamız olarak uzun yıllardır sektörün ihtiyacı olan paslanmaz çelik ürünlerini bünyemizde barındırarak üretimlerinizi aksatmadan sizlere tedarik sağlamaktayız. Firmamızdan vereceğiniz siparişler için firmamız teknik personellerinden ürünlerimiz ile ilgili bilgi alabilir ve teknik destek talep edebilirsiniz.

Paslanmaz Çeliğin Avantaj Sağladığı Konular

Paslanmaz çelik içeriği nedeni ile bütün sıcaklarda işlenebilir bir maddedir. Çok yüksek sıcaklıklara kadar mukavemetini kaybetmeden üretim yapılmasına olanak tanımaktadır. Paslanmaz çelik kendi içerisinde cinsine ve kalitesine göre ayrılabilmektedir. Paslanmaz çelikte oluşabilen bu farklıklar nedeni ile ürünlerinizi güvenilir firmalardan tedarik etmeniz üretimde yaşayacağınız problemleri en aza indirecektir. Paslanmaz çelik kalite standartlarına göre korozyona dayanım kuvvetini arttıran bir üründür. Paslanmaz çelik bu farklıklar ile birlikte kaynak yapılabilirlik oranı, işlenebilir oranı, ısıl işlem alabilme ve mekanik derecesi de değişim gösterebilmektedir. Örneğin bazı paslanmaz çelik grubu içeriğinde daha az karbon bulunması nedeni ile daha elastik özellikte olabilmektedir. Bu durum işlenmesi aşamasında problem yaratabilmektedir. Firmamız üretim aşamasında kullanacağınız yere uygun paslanmaz çelik ürünler hakkında size detaylı bilgi vererek işlem yapmaktadır.

Paslanmaz çelik adından dolayı hiçbir şekilde paslanmayacak bir ürün olarak bilinmektedir. Ancak bu doğru üretim modelinde doğru paslanmaz çelik alaşımının kullanmasına bağlıdır. Paslanmaz çelik kendi üretim özelliklerine uygun yerlerde kullanıldığı takdirde paslanmaz özelliğini korumaktadır. Tersi durumlarda ise paslanmaz özelliğini yitirmektedir. Tüm bu incelikler nedeni ile paslanmaz çeliğin doğru adreslerden temin edilmesi gerekmektedir. Nora paslanmaz çelik firmamız ürünler konusunda bilgili ve eğitimli ekipleri ile sizlere kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Paslanmaz Çelik Fiyatları

Paslanmaz çelik fiyatları piyasa koşullarına göre farklılık gösterebilmektedir. Paslanmaz çeliği satın alırken fiyat önemli bir kıstas olmakla birlikte en önemlisi üretiminize uygun paslanmaz çelik çeşidini bulmaktadır. Doğru ürünü almak bu ürünlerle yapılmış imalatlarının uzun süre bir şey olmadan kullanılmasını sağlayacaktır. Bunu için paslanmaz çelik satın alırken malzemenin korozyona dayanma gücüne, mekanik dayanım gücüne, yapacağınız üretimin sıcaklık değerlerine, malzemenin fiziksel özelliklerine ve yüzey özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Firmamız sizlere tüm bu teknik konularda gereken desteği vererek satış yapan bir firmadır.

Paslanmaz Çeliğin Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır?

Paslanmaz çeliğin bulundurduğunuz yerin özellikleri ürünün deforme olmaması için önemlidir. Paslanmaz çeliğin bekletildiği yerde toprakla temas halinde olmaması ve karbon çelik talaşı ile aynı yerde bulundurulmaması gerekmektedir. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde paslanmaz çelik özellikleri zarar görebilmekte ve üründe paslanma belirtileri görülebilmektedir.

 

Kategoriler